Rasy

Bernardyn – usposobienie, charakter, cena

Bernardyn to rasa psów o dość dużych rozmiarach, co powoduje, że nie każdy będzie dysponował warunkami odpowiednimi dla niego. Należy do odmian olbrzymich, więc z pewnością doceni dom z ogrodem. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć o tej rasie przed podjęciem decyzji o zakupie szczeniaka!

Bernardyn – usposobienie

Bernardyn jest wspaniałym psem stróżującym. Ze względu na swoje rozmiary potrzebuje dużo miejsca, dlatego zaleca się dla niego miejsce w domu z ogrodem. Wbrew pozorom jest bardzo energiczny i skłonny do zabaw ruchowych. Może się również pochwalić wysoką inteligencją i świetną pamięcią, co czyni go idealnym psem do szkolenia. Wymaga łagodnego, ale stanowczego reżimu szkoleniowego, aby nauczyć się posłuszeństwa wobec swojego właściciela.

Bernardyn – charakter

Typowy bernardyn jest bardzo spokojnym, zrównoważonym psem, podobnie jak owczarek podhalański. To świetny towarzysz życia zarówno dla samotnego właściciela psa, jak i dla rodziny. Łagodnie reaguje na obecność dzieci, nie jest agresywny ani nadmiernie entuzjastyczny. Dobrze znosi także inne zwierzęta.

Bernardyn – cena

Przy zakupie bernardyna za szczeniaka czystej rasy zapłacisz od 2500 do 4500 złotych. Jeśli nie musisz posiadać rodowodowego zwierzęcia, możesz poszukać w lokalnych schroniskach dla zwierząt. Tam znajdują się osobniki, które są zbliżone do różnych ras psów. Możesz je uszczęśliwić zaproszeniem do ciepłego, kochającego domu. Za zwierzę z ośrodka nie zapłacisz nic bądź symboliczną kwotę.

W skład ceny psiaka z profesjonalnej hodowli wchodzą wysokie koszty utrzymania. Są to przede wszystkim:

  • opieka nad matką i miotem,
  • nadzór weterynaryjny,
  • zbilansowana dieta odpowiednia dla danej rasy,
  • czas poświęcony na opiekę nad zwierzętami oraz ich socjalizację.
Autor

Artykuły

Cześć! Jestem Laura i uwielbiam psy - to moja największa pasja! Interesuję się różnymi rasami i lubię zgłębiać tajniki ich charakterów. Chętnie pomagam innym właścicielom czworonogów radzić sobie z wyzwaniami, jakie czasem niesie opieka nad psiakami.