Rasy

Pudel

Pudle są fantastycznymi pupilami dla całej rodzinny. Istnieje kilka różnych odmian, a każda z nich jest wyjątkowa pod względem wyglądu. Pudel królewski jest największy, następnie jest pudel średni, natomiast pudel miniaturowy osiąga najmniejsze rozmiary. Pudle mają unikalną fryzurę, którą niektórzy ludzie kochają, a inni uważają za zabawną. Co ciekawe, kiedyś do psich wystaw było im bardzo daleko, natomiast sprawdzały się jako zwierzęta myśliwskie! Przeczytaj nasz artykuł i zdobądź więcej informacji na temat tej rasy!

Jaki charakter ma pudel?

Pudel to bardzo inteligentny pies, który szybko i łatwo uczy się nowych sztuczek. Posiadają one zarówno zdolności fizyczne, jak i umysłowe. Pudle mają doskonałą pamięć, bez problemu zapamiętują słowa i rozpoznają zabawki. Pozwala to łatwo nauczyć je przynoszenia konkretnych rzeczy na dane hasło.

Ich niewątpliwym atutem jest przyjazne usposobienie. Są to psy lojalne, wielozadaniowe i pomocne. Świetnie nadają się do roli psów stróżujących, ratowników, terapeutów oraz przewodników. Kolejnym plusem jest to, że dobrze adaptują się do różnych sytuacji.

Pudle mają duże zdolności adaptacyjne i nie sprawiają żadnych problemów, gdy się z nimi podróżuje. Zdecydowanie można powiedzieć, że te psy są otwarte na ludzi i bardzo przyjacielskie. Ich łagodna natura sprawia, że idealnie nadają się do domów z dziećmi. Pudle są typowymi psami rodzinnymi, których figlarna natura sprawia, że do zabawy nikt nie musi ich specjalnie namawiać. Można od nich oczekiwać wierności i posłuszeństwa, ale trzeba też mieć świadomość, że mają silną osobowość.

Wspaniałą cechą pudli jest to, że nie są one agresywne ani wobec ludzi, ani wobec innych psów. Nie gryzą, więc wiele osób doceni ich łagodny temperament. Pudle potrzebują wiele uwagi, zwłaszcza ze strony ukochanego właściciela, gdyż łakną jego miłości.

Sprawdź także, jaki charakter ma Golden Retriever!

Zdrowie pudli

Psy te są podatne na wiele chorób dziedzicznych, zwłaszcza te pochodzące z hodowli kładących nacisk na wygląd zwierzęcia, a nie na jego zdrowie. Są więc narażone na różne schorzenia.

Najczęstsze z nich dotyczą stawów i oczu. Na przykład zanik siatkówki i jaskra mogą prowadzić do ślepoty. Aby tego uniknąć, należy koniecznie nabyć szczeniaka od renomowanego, sprawdzonego hodowcy.

Autor

Artykuły

Cześć! Jestem Laura i uwielbiam psy - to moja największa pasja! Interesuję się różnymi rasami i lubię zgłębiać tajniki ich charakterów. Chętnie pomagam innym właścicielom czworonogów radzić sobie z wyzwaniami, jakie czasem niesie opieka nad psiakami.